Blog Layout

Siltās sezonas aktivitāte - skrituļslidošana
marts 24, 2021

Kā skrituļslidošana var pozitīvi ietekmēt veselību?

Cilvēki iegādājas skrituļslidas visdažādākajiem mērķiem. Pirmkārt, tas ir aizraujošs veids, kā pavadīt laiku svaigā gaisā. Taču ne vienmēr mēs aizdomājamies, ka skrituļslidas sniedz arī pozitīvu ieguvumu mūsu veselībai. Skrituļslidošana visaptveroši attīsta mūsu ķermeni — tiek attīstītas dažādas muskuļu grupas, palielināta fiziskā aktivitāte, uzlabota koordinācija, stiprināts vestibulārais aparāts, sirds un asinsvadu sistēma. Turklāt skrituļslidošana paredz kustības ārpus telpām, piemēram, parkos, kas savukārt liek mums elpot svaigu gaisu, kustēties — tas noteikti nāk par labu mūsu veselībai. Arī lielisks garastāvoklis, ko sniedz skrituļslidošana, pozitīvi ietekmē ķermeni kopumā.
Skrituļslidošana visaptveroši attīsta mūsu ķermeni — tiek attīstītas dažādas muskuļu grupas, palielināta fiziskā aktivitāte,  uzlabota koordinācija, stiprināts vestibulārais aparāts, sirds un asinsvadu sistēma.

Skrituļslidošanas laikā tiek iesaistīti gandrīz visi ķermeņa muskuļi

Skrituļošanas laikā iesaistās 90% no visa ķermeņa muskuļiem. Piemēram, lai saglabātu līdzsvaru, tiek aktīvi iesaistīti vēdera un muguras lejasdaļas muskuļi. Braucot ar skrituļslidām, aktīvi darbojas arī kāju ikri, apakšstilbu un augšstilbu muskuļi. Izvēloties skrituļslidas kā aktīvu laika pavadīšanas un sportošanas veidu, ir iespējams panākt lielāku ķermeņa izturību un arī uzlabot auguma aprises — aktīvi skrtituļojot, tiek nostiprināta augšstilbu aizmugurējā daļa un veidojas pievilcīgs kāju reljefs.



Protams, braucot ar skrituļslidām, tiek aktīvi iesaistīti arī roku, plecu muskuļi un ķermeņa augšdaļa. Šādi viegli, bet pastāvīgi ķermeņa augšdaļas pagriezieni brauciena laikā nostiprina muguras, roku un vēdera muskuļus. Taču atcerieties, ka, atrodoties uz skrituļslidām, nevajadzētu pārāk aktīvi vēzēt rokas, jo šādā veidā ir iespējams nokrist. Ja pirmo reizi braucat ar skrituļslidām, šāda haotiska roku vēzēšana ir instinktīva, taču var novest pie kritiena uz muguras, tāpēc esiet uzmanīgi!


Skrituļslidas kā alternatīva treniņiem sporta zālē

Tie, kuriem treniņi sporta zālē vai mājās sāk likties vienveidīgi, var izmēģināt skrituļslidas. Iestājoties siltākam laikam, tās kļūs par alternatīvu ierastajām fiziskajām aktivitātēm. Arī cilvēkiem, kuri tikai uzsāk aktīvā dzīvesveida ievērošanu, taču dažādu iemeslu dēļ nevēlas trenēties mājās, skrituļslidošana var kļūt par labu atspēriena punktu.


Skrituļslidošanas treniņu rezultāti:


  • Dažu lieku kilogramu nomešana, ja tas ir nepieciešams, vai svara uzturēšana normas robežās. Skrituļošanas laikā cilvēks koncentrējas uz kustībām un prieku, ko saņem no šīs nodarbes, nevis uz atspiešanās vai pietupienu skaitu.
  • Sirds un asinsvadu, kā arī elpošanas sistēmas darbības uzlabošana. Lai attīstītu šīs sistēmas (arī plaušu darbību), palīdzēs braukšana pa nelīdzenu reljefu, taču atcerieties, ka tas ir atļauts tikai pieredzējušiem skrituļotājiem.
  • Garastāvokļa uzlabošanās. Skrituļošanas laikā izdalās endorfīni, kas uzlabo cilvēka noskaņojumu. Tā saucamie “laimes hormoni” asinīs palīdz dabiskā veidā tikt galā ar nogurumu un stresu.
  • Koordinācijas attīstīšana un izturības līmeņa paaugstināšana. Skrituļslidas ir ieteicamas arī bērniem (stingrā vecāku uzraudzībā), kuru vestibulārais aparāts vēl tikai attīstās. 


Svarīga nozīme ir arī kvalitatīvu skrituļslidu izvēlei

Skrituļslidošana ir ne tikai aizraujoša brīvā laika pavadīšana, bet arī palīgs ceļā uz veselīgu ķermeni un aktīva dzīvesveida ievērošanu. Tāpat kā jebkurš cits sporta veids, skrituļošana ir jāapgūst uzmanīgi un konsekventi, nepārslogojot sevi. Jūs varēsiet uzlabot savas braukšanas prasmes, tikai skaidri apgūstot pamatus. Pareizi un droši skrituļot var iemācīties jebkurā vecumā, svarīgi ir izvēlēties pieredzējušu un zinošu skolotāju, kā arī kvalitatīvas skrituļslidas — tās iegādāties varēsiet mūsu veikalā “SkiBox”, lai drīzumā izbaudītu visas būtiskās priekšrocības veselībai, ko sniedz skrituļslidas. 


2024. gada starta līnija
11 febr., 2024
Jauns gads un jaunas apņemšanās. Vai skan pazīstami? Vien retais varētu teikt, ka ne reizi dzīvē nav apņēmies kaut ko darīt, taču entuziasms pēc kāda laika noplok – trūkst laika, iedvesmas vai vienkārši gribasspēka. Visbiežāk šīs apņemšanās saistītas ar vēlmi vairāk kustēties un kļūt fiziski aktīvākam. Tad nu nākamie jautājumi varētu būt – ar ko sākt, kā izvēlēties un kā pieturēties pie sava mērķa? Jāteic, ka tieši atbilstošas nodarbes izvēle ir viena no atslēgām tam, lai fiziskās aktivitātes sagādātu prieku, nevis šķietamas mocības. Nevienam nav noslēpums, ka daudz vieglāk ir darīt kaut ko sirdij tīkamu. Ja darīsi to ar prieku, vienmēr gribēsies pie tā atgriezties. Savu īsto aicinājumu ir grūti atrast uzreiz, kādreiz tam nepieciešams laiks un iespēja paskatīties sev apkārt, lai saprastu, kas ir tas, ko man patiešām patīk darīt. Runājot par sportiskām aktivitātēm, šobrīd iespēju ir gana daudz un dažādas – varam lūkoties gan mierīgāku nodarbju virzienā, gan arī pēc kaut kā neierastāka un aktīvāka. Galvenais nosacījums – atrast to, kas aizrauj!
12 dec., 2023
Ziema ne visiem ir iecienīts gadalaiks, un daudzi labprāt par ziemu priecājas caur logu ar karstu tējas krūzi rokās, tomēr neatkarīgi no tā, vai tu esi vai neesi ziemas fans, tavai veselībai ir nepieciešamas fiziskās aktivitātes un svaigs gaiss! Pētījumi rāda, ka katru dienu ārpus telpām ir jāpavada vismaz 15 minūtes, lai tavs organisms izjustu pozitīvu efektu , un mēs aicinām šo laiku ārpus telpām pavadīt, veicot sportiskās aktivitātes kopā ar draugiem vai ģimeni, apvienojot patīkamo ar lietderīgo. Ja tu neesi ziemas un aktīvā sporta cienītājs, varbūt vienkārši vēl neesi atradis savu īsto ziemas sporta veidu?
05 okt., 2023
Ar sportu var un vajag nodarboties jebkurā vecumā, jo regulāras fiziskās aktivitātes uzlabo mūsu veselību, pagarina mūža ilgumu, kā arī paaugstina mūsu dzīves kvalitāti. Par to, cik sports ir svarīgs mūsu veselībai, visticamāk, nav vērts kārtējo reizi atgādināt, jo par to ik dienu tiek ļoti daudz runāts. Mēs vēlamies vērst jūsu uzmanību, cik svarīgi ir sportot pareizi un gudri, lai nekaitētu savai veselībai. Jūs izlasījāt pareizi – sports patiesi var kaitēt jūsu veselībai, ja jūs uzsākat sportot pārāk strauji, izvēlaties pārāk lielu slodzi, sportojat neatbilstošos apavos vai arī izpildāt vingrinājumus tehniski nepareizi. Šajā rakstā apskatīsim, kā sportot gudri, lai nekaitētu savam ķermenim un fiziskās aktivitātes atstātu tikai pozitīvu ietekmi uz jūsu veselību!
Share by: